ARCO S-ka z o.o.
Home      Stara wersja stron       O firmie       Oferta      Kontakt         FOTOWOLTAIKA       ARCHITEKTURA  
Innowacyjne Przedsiębiorstwo Informatyki i Inżynierii
Firma ARCO od początku działalności zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem nowoczesnych układów elektronicznych, starając się wykorzystywać najnowsze dostępne układy scalone i technologie.

Naszym głównym celem jest przygotowanie kompletnego toru pomiarowego pod zapotrzebowanie klienta. Od zaproponowania rozwiązania układowego, projekt, wykonanie urządzenia, oprogramowania wewnętrznego jak i po stronie komputera PC, do szkolenia z efektywnej eksploatacji przyrządu.

Zakres naszych zainteresowań to karty wprowadzania informacji z kamery wideo do komputera tzw. Frame Grabbers, karty wielokanałowych przetworników A/C i C/A, oscyloskopowe, wejść wyjść cyfrowych na magistralę  PCI .
Obecnie jednak większość rozwiązań przechodzi na sterowanie przez USB, z racji łatwiejszego podłączenia do komputera jak i możliwości współpracy z laptopem. Dysponujemy również rozwiązaniami pozwalającymi podłączyć urządzenie poprzez sieć ETHERNET w tym również Wi-Fi. Czyli możliwy jest zdalny dostęp do jego zasobów.

Produkujemy również systemy pomiarowe i kontrolne jako układy wolnostojące lub przenośne z transmisją zebranych danych do komputera.

Kolejny dział to specjalizowane cyfrowe kamery CCD i CMOS. Podłączane są one do komputera przez port USB albo specjalizowaną kartę PCI. Wszelkie parametry nastawiane są programowo z komputera. Kamery te umożliwiają rejestrację zarówno bardzo szybkich zjawisk (bardzo krótkie czasy naświetlania ~1uS), jak również obiektów o bardzo małej jasności (czas naświetlania ~kilkanaście sekund). Nadają się między innymi do stroboskopii bezbłyskowej itp. Inny rodzaj kamer umożliwia zrobienie serii zdjęć z szybkością do 30kHz co umożliwia rejestrację na przykład szybkich drgań, wybuchu, lub innych ekstremalnie szybkich zdarzeń.
Oferujemy również kamery do eksperymentów typu PIF, oraz specjalizowane analizatory drgań na bazie kamer.

Do każdego systemu pomiarowego oferujemy komputer klasy PC przetestowany pod kątem prawidłowej współpracy z układami oferowanymi przez naszą firmę.

Oferujemy również płytki edukacyjne zbudowane na bazie układów programowalnych firmy ALTERA z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, jak moduł kamery CMOS,  nadajnika DVI, różnego rodzaju interfejsów ETHERNET i USB, pamieci statyczne i dynamiczne, moduły pomiarowe.
Dla studentów znaczące zniżki.

Obecnie jednak, specjalizujemy się w systemach zstosowania energii słonecznej w trybie OFF-GRID, czyli bez podłączania do sieci energetycznej. Prąd z paneli fotowoltaicznych zasila dom
z ewentualnym ładowaniem akumulatorów. Dobrym rozwiązaniem jest też grzanie ciepłej wody użytkowej. Inwestycja szybko się zwraza no i mamy zabezpieczenie na godzinę W.
Więcej tutaj